ערוץ מאיר

באהבה ובאמונה

כל הנושאים
פרשה קודמת: שמות
פרשה נוכחית: וארא
פרשה הבאה: בא
 


סוף טוב הכל טוב

הרב דב ביגון

היוצא בימי ניסן ורואה אילנות פורחים, מברך בשם ומלכות "...שלא חיסר בעולמו דבר, וברא בו בריות טובות ואילנות טובים להנות בהם בני אדם" (שו"ע או"ח רכו).
ההתבוננות בפריחת העצים באה ללמד אותנו יסוד גדול. חיינו משולים לעץ, כשם שהעץ בחורף עומד בשלכת ונראה לכאורה כמת, ובאביב, בימי ניסן הוא חוזר לפרוח וללבלב ונותן בסופו של דבר את פירותיו המתוקים, כך גם חיי האדם. כשמתבוננים בחיים בפרספקטיבה רחבה, בראייה כללית, אף שישנן תקופות שאנו נראים כעץ בשלכת, הנה בסופו של דבר - סוף טוב הכל טוב, ככתוב בתורה "וירא אלקים את כל אשר עשה והנה טוב מאד" (בראשית א). כאשר רואים את הכל ולא חלקי דברים - הכל טוב.
נכון לעכשיו, כשם שבחיי הפרט יש עליות ומורדות, תקופות של הארת פנים ושל הסתר פנים, תקופות של שלכת ושל פריחה, כך גם בחיי עם ישראל. אלפי שנים היינו בגלות ונראינו כמתים, כדברי הנביא יחזקאל בחזון העצמות היבשות, וסוף סוף שבנו הביתה - וישראל הולך וקם לתחייה בארץ ישראל.
עלינו להתחזק ולהכיר ולדעת ולהאמין שרבות מחשבות בלב איש אבל עצת ד' שחושב טוב על ישראל, היא תקום ככתוב "כי לא יטוש ד' עמו ונחלתו לא יעזוב".
אמנם אנו בתחילת הלבלוב והפריחה של עמנו בארצנו, אבל לא ירחק היום ונזכה לראות ולחוש עין בעין בפירות המתוקים של עם ישראל בארץ ישראל שתכליתם להיטיב ולהאיר לעולם כולו.
אז תהיה שמחה גדולה בעולם ככתוב: "ישמחו השמים ותגל הארץ... יעלוז שדי וכל אשר בו, אז ירננו עצי היער מלפני ד'" - כי סוף טוב הכל טוב.
מהמצפה לישועה שלמה


תגיות: חודש ניסןמאמרים נוספים מעלון פרשת ויקרא התשע"ה:
שיחה לקראת גיוס - הרב שלמה אבינר
מבוכת חינוך הדור (א) - הרב אלישע אבינר
קורבנות! - הרב חגי לונדין
בין הכרח לתענוג... - הרב ערן טמיר
לְהַצִּיל אֻמָּה... - הרב שלמה אבינר
פלא האהבה בשיר השירים - הרב יואב אוריאל
חינוך החושים - ד"ר מיכאל אבולעפיה
סדר הבריאה - הרב דוד לנדאו

הצטרפות לרשימת התפוצה
לקבלת העלון ועדכונים מערוץ מאיר מידי שבוע במייל הירשם כאן: