ערוץ מאיר

באהבה ובאמונה

כל הנושאים
פרשה קודמת: בלק
פרשה נוכחית: פנחס
פרשה הבאה: מטות
 


מכתב תגובה למאמר : "החרטה אחרי אירוסין"

אסתר אברהמי

מכתב תגובה למאמר : "החרטה אחרי אירוסין"
שלום לך.
קראתי בעניין רב את המאמר על "החרטה אחרי אירוסין".
אני חייב לומר לך שזה חשוב מאוד ללמד זוגות, מה עלול לקרות לאחר האירוסין. אני כותב לך כי לצערי נכוויתי ברותחין ומה שתיארת, דומה למה שקרה לי.
הייתי בקשר רציני עם בחורה ואחרי חודשיים וחצי החלטנו להתארס. אלא שאז, החלו חששות מההחלטה. כך ששבועיים אחרי אירוסין, היא ראתה שאני לא איתה בכלל והחליטה שזה לא מתאים לה להתחתן ככה. האמת, שאחרי שהיא יזמה את הפרידה, די שמחתי ונפרדנו. אבל אחרי תקופה קצרה, הרגשתי שהפסדתי אותה. במיוחד כשנפגשתי שוב עם בנות והראש שלי היה תמיד אצלה. עם כל אחת שפגשתי יצרתי השוואות, כשאני מלא בחששות שאולי הפסדתי את אשתי המיועדת לי. באופן כזה, לא היה שום סיכוי שאגיע לנישואין עם מישהי. הרגשתי שאני לא מסוגל להתקדם בביטחון להחלטה על נישואין, במיוחד אחרי החוויה הקשה של ביטול האירוסין.
ככה עברו כחמש שנים.
יום אחד החלטתי לקחת אחריות על העתיד שלי ונרשמתי לסדנת אימון קבוצתי, במטרה לקבל עזרה והכוונה בהתמודדות לקראת נישואין. הקב"ה כיוון כך, שגם ארוסתי לשעבר נרשמה. רציתי לברוח משם. אבל היא פנתה אלי והתעניינה בי. התחלנו לדבר. בהתחלה הרגשתי מבוכה. התביישתי ולא היה נעים לי כל כך. במהלך הפגישות בסדנא נוצרו גם בינינו פגישות, כך שבחסדי ה', אנחנו היום נשואים כבר כשש שנים וזכינו ברוך ה' בארבעה ילדים..
כשראיתי את המאמר, אמרתי לעצמי שלו רק הייתה לי האפשרות לקבל אז הדרכה, איך להתמודד עם הקושי שבהחלטה... ועם החרטה שאחריה, ייתכן שהייתי חוסך ממני ומאשתי שנים ארוכות של בדידות, סבל וכאב לב. אמנם אנחנו מאמינים שה' מכוון הכל, ולאחר מעשה מבינים שזה רצונו יתברך. זה לא סותר את העובדה שחשוב שלכל זוג תהיה מוכנות למשברים שעלולים להיות וגם דרך להתמודדות אתם.
האמת היא שהיום אני יודע שלא רק חסר כאן עניין של הדרכה, אלא גם הגיון ושכל ישר...
הרי את כותבת שהבחור מספר לך על חששות ממה שיהיה אחרי החתונה. מתכונות שליליות ועוד. ואני רוצה לשאול ביחס לזה שאלה, שהתשובה עליה מובנת מאליה... האם יש מישהו נשוי שיכול להעיד על עצמו שהוא התחתן עם אשה בלי חסרונות?! שלא היו לו חילוקי דעות עם אשתו? ויותר מזה, האם יש מישהו שיכול להעיד על עצמו שהוא עצמו ללא חסרונות?!
הפיתרון לדעתי, הוא באמת מה שכתבת. להתמקד ביתרונות ובמעלות של כל אחד.
אז נכון שבמהלך הנישואין שלנו, ידענו עליות ומורדות, למרות ההתבוננות בטוב. אלא שבסופו של דבר, עם כל הקשיים וההתמודדויות, אנחנו מבחינים, שהכיוון הוא בעלייה והתקדמות והבית שלנו ב"ה מלא בשמחה.
היום בדיעבד, אני גם יודע ומבין שמה שבעיקר היה חסר לי לבשלות לנישואין בגיל 32, זאת המוכנות הבסיסית להבין תהליכים בחיים, להתמודד איתם ולהאמין בהם.
ומעל הכל, סייעתא דשמיא שמלווה אותנו.

הצטרפות לרשימת התפוצה
לקבלת העלון ועדכונים מערוץ מאיר מידי שבוע במייל הירשם כאן: