ערוץ מאיר

באהבה ובאמונה

כל הנושאים
פרשה קודמת: שמות
פרשה נוכחית: וארא
פרשה הבאה: בא
 


אוֹר חָדָשׁ עַל צִיּוֹן תָּאִיר

הרב זיו רוה

אוֹר חָדָשׁ עַל צִיּוֹן תָּאִיר. זיו רוה
אם גם אתה רגיש לרוחות היבשות שמלבות את אש השנאה - עסוק באהבת ישראל.
אם גם לאוזניך צורם שיח ציני ומקטב - תן אמון בטוב וחתור לאחדות עם ישראל.
אם עיוות משפט זועק אליך מכל פינה - קרב את שיבת המשפט בדיני ובדייני ישראל.
אם היטב חורה גם לך רמיסת כבוד המלכות וראש הממשלה - מחה בעוז והרם קרנה של מלכות ישראל.
אם גם לך יש צער מאווירת עין רעה המחפשת מומים - התגבר בעין טובה ובמידות רוחניות מבית ישראל.
אם גם אתה בוחל בסילוף התקשורתי - התנתק והיכנס פנימה לעסוק במעלתם של ישראל.
אם על הציבור שלך מדביקים סטראוטיפים מכפישים - צא ופגוש בלב חם ובפנים מאירות את עם ישראל.
אם כל אלה וכיוצא בהם אינם זרים לתחושותיך, סימן שאינך אדיש! אתה מוזמן להצטרף אלינו. בכוחנו להכריע יחד את קלקולי החיצוניות, בהגברת האור הנשמתי. לא ניסחף לקטנות, לא ניפול לייאוש, לא ניכשל בלשוננו ולא נסכים שאף קרן תנתב אותנו. אנחנו מסרבים להכניס את עצמנו לזירת ההיאבקות, ולא ניתן שיגררו אותנו לשם. בקנאות גדולה נשמור על קומתנו הרוחנית. נילחם בשקר על ידי הוספת אמת, בשנאה - על ידי הגברת האהבה, ברע - ע"י הוספת טוב, בכפירה - ע"י הגדלת האמונה, ובטומאה - ע"י הוספת הקדושה.
אמנם צריך גם את מי שיודע להשיב מלחמה שערה. אך אם ה' יתברך לא שם אותך בחזית זו, כנראה תפקיד זה אינו מוטל עליך כרגע. לכן, את המאבק העתק פנימה. התגבר על ההשפעות השליליות במעבדה הפנימית של הנפש. הגבר בך ובכל הסובבים אותך את קדושת ישראל, ובכך תהיה שותף פעיל בהכרעת המערכה כולה.
את תהליך הגאולה האלוקי האדיר העובר על העם היושב בציון, שום דבר לא יוכל לעצור. נשמת האומה השמימית רק הולכת וגדלה בהופעתה משנה לשנה. תפקידנו לרומם ולעודד את הדור, להאהיב ולהעמיק את הידיעה שתכריע את הכול - הלא היא 'סגולת ישראל'. זאת הידיעה הנצחית, היא תקוות כל התיקון, היא הנותנת זהות מהותית, כוח ואמון.
עלינו לחזק את האור ואת הטוב, ולא לסקר את הקיים והחסר. להתרחשות החיצונית ניתן מענה רוחני, ויניקתנו תהא מקדושת הדרכתה של תורה. לא ניתן לעצמנו להיסחף אחר משמע אוזנינו ומראה עינינו, למחוזות הדמיון הנפרז. המציאות הרבה יותר עמוקה ועשירה מכל מה שהמסכים מראים, וממה שהעיתונים מציגים. הקלקולים נמצאים בשכבה החיצונית, ואינם מעידים דבר על האור ועל הטוב הממשיים בנשמתם של ישראל. נעסוק מתוך אמונה גדולה ליילד את הקומה הבאה, לחשוף את הפנימיות הטובה של ישראל, ולחזק את מה שמהותי ואלוקי.
"חֲזַק וְנִתְחַזַּק בְּעַד עַמֵּנוּ וּבְעַד עָרֵי אֱלֹקֵינוּ", בעזרת ה' נעשה ונצליח.מאמרים נוספים מעלון פרשת תולדות תש"פ:
כוחו של השיח הציבורי - הרב דב ביגון
הפירומנים - הרב שלמה אבינר
מהפכת התפילה - הרב אלישע וישליצקי
פשטות - הרב חגי לונדין
ברכות יצחק - הרב דוד לנדאו

הצטרפות לרשימת התפוצה
לקבלת העלון ועדכונים מערוץ מאיר מידי שבוע במייל הירשם כאן:

(133)