ערוץ מאיר

באהבה ובאמונה

כל הנושאים
פרשה קודמת: ואתחנן
פרשה נוכחית: עקב
פרשה הבאה: ראה
 


כשהנשמה מאירה

הרב דב ביגון

כשם שיש מצווה לנחם את האבלים ולחזק את רוחם ואמונתם, כך גם מצווה לנחם את האומה אחרי חורבן בית המקדש ואלפי שנות גלות. כדברי הנביא ישעיה "נחמו נחמו עמי יאמר ד' אלוקיכם".
ומהי הנחמה שאנו מנחמים את עמנו? - שיש גבול וקץ לצרות של עם ישראל, "כי נרצה עוונה כי לקחה מיד ד' כפליים בכל חטאתיה". אמנם בסוף הגלות יהיו קשיים גדולים, מאבקים ומלחמות מבית ומחוץ כהיום הזה, לכן אומר הנביא "על הר גבוה עלי לך מבשרת ציון, הרימי בכח קולך מבשרת ירושלים, הרימי אל תיראי, אמרי לערי יהודה הנה אלקיכם, הנה ד' אלקים בחזק יבוא...". לאותם ספקנים וחלשים באמונתם הרואים שחורות, ככתוב: "למה תאמר יעקב ותדבר ישראל: נסתרה דרכי מד'... הלא ידעת אם לא שמעת, אלקי עולם ד' בורא קצות הארץ, לא ייעף ולא ייגע, אין חקר לתבונתו. נתן ליעף כח ולאין אונים עצמה ירבה".
נכון לעכשיו, אנו נמצאים בימים של חוסר ודאות מבחינה בריאותית, מבחינה אישית, משפחתית, לאומית ועולמית. ימים של ערפל. בימים אלו אנו צריכים להתחזק באמונתנו, להתנחם ולהביט אל העתיד בעין טובה ואופטימית, שאחרי הכל "טוב ד' לכל ורחמיו על כל מעשיו", ולשנן לעצמנו את דברי הרב קוק זצ"ל: "כשהנשמה מאירה, גם שמים עוטי ערפל מפיקים אור נעים", ולהאיר את נשמתנו במעשים ובדיבורים טובים, ומתוך כך נמשיך לעלות במעלה הדרך לגאולה השלמה במהרה בימינו, אמן.
בציפייה לישועה השלמהמאמרים נוספים מעלון פרשת ואתחנן תש"פ:
השגחה וקורונה - הרב שלמה אבינר
קצת מידע אמין על קורונה - הרב שלמה אבינר
שיחה לרווקות - הרב אלישע וישליצקי
שמע ישראל - הרב חגי לונדין
ללמוד ולהתפלל - הרב דוד לנדאו
שומע תחינה - הרב יורם אליהו

הצטרפות לרשימת התפוצה
לקבלת העלון ועדכונים מערוץ מאיר מידי שבוע במייל הירשם כאן: