ערוץ מאיר

באהבה ובאמונה

כל הנושאים
פרשה קודמת: שמות
פרשה נוכחית: וארא
פרשה הבאה: בא
 


מה האידיאל לבחור אידיאליסט

הרב שלמה אבינר

הרב שלמה אבינר

שאלה: אני באמת בחור אידיאליסט. כל פעם שאני נקרא למשימה, אפילו קשה, אנו הולך בשמחה. הבעיה היא שלא נותר לעשות דבר עבור מדינתנו. כבר באו לפנינו, עסקו בהתיישבות, הקימו מדינה, ניצחו במלחמה, יישבו את יהודה ושומרון. אשריהם. מה נשאר לנו, אנו הנוער האידיאליסטי לעשות למען המדינה?
תשובה: שאלה גדולה, עם תשובה גדולה. אשרינו שיש לנו מדינה, אך צריך להכניס בה נשמה. משל לתינוק שנולד, כאשר הוא גדל יש לחנכו. ודאי צריך להמשיך לחזק כלכלה, בטחון ושאר משימות חיוניות, אך לא די שיש לנו מדינה, אלא צריך לדעת לשם מה יש מדינה. מה יהיה תוכן המדינה.
התשובה הפוסטמודרנית השפלה, הרדודה והעלובה היא: מחיקת הלאומיות הישראלית, מחיקת היהדות הישראלית, ומחיקת המשפחה הישראלית. כלומר: א. זו כבר לא מדינה יהודית, אלא מדינה כל אזרחיה, יהודים נוצרים ומוסלמים, כמו אמריקה למשל. ב. היהדות אינה דווקא אותה יהדות של 3300 שנה, אלא כוללת כל מי שטוען לכתר היהדות, כגון רפורמי. ג. משפחה אינה דווקא אבא ואמא, אלא גם שתי אמהות, שני אבות, אמא שלא התחתנה, יהודי וגויה וכן הלאה. אין מהות. האדם מחליט אם הוא איש או אשה, יהודי או גוי.
כנגד זה על הנוער האידיאליסטי להילחם. או ליתר דיוק: בעד מדינה יהודית ! כפי הגדרת רבנו הרב צבי יהודה: "תחיית האומה בארצה על פי תורתה".
ובאיזו מסגרת להילחם? אפשר בתנועת "נועם" הידועה. ובאיזו דרך להילחם? - לכתוב, לדבר, להפגין, לשכנע, גם בנים ובנות פחות מגיל שמונה עשרה, גם נוער מעל גיל שמונה עשרה, גם מבוגר שרוחו עדיין צעירה.
להילחם. למען אלוקינו, למען עמנו, למען תורתנו, למען ארצנו.
ובשם ד' נעשה ונצליח.

הצטרפות לרשימת התפוצה
לקבלת העלון ועדכונים מערוץ מאיר מידי שבוע במייל הירשם כאן:

(133)