ערוץ מאיר

באהבה ובאמונה

כל הנושאים
פרשה קודמת: שמות
פרשה נוכחית: וארא
פרשה הבאה: בא
 


ראש הממשלה, חזק ואמץ!

הרב שלמה אבינר

הרב שלמה אבינר
[ראיון]

ש: הרב חתם ביחד עם עוד שני רבנים על מכתב תמיכה בראש הממשלה נתניהו, כי הוא "בחזקת נרדף ויש מצווה להתייצב לצידו". למה הוצאתם את המכתב הזה דווקא עכשיו?
ת: לא הוצאנו דווקא עכשיו. אני כבר הוצאתי כחמשה מכתבים ומאמרים בעניין, אבל לא כל פעם יש התעניינות תקשורתית. כל העניין הוא, שראש הממשלה יחטוף ביקורת, על כל מה שלא יעשה. אם הוא יחזק את הסגר, יגידו שהוא הורס את הכלכלה. אם הוא פותח את הסגר, יגידו שהוא גורם לאנשים להיות חולים. אלא הוא צריך לבחור בין שתי רעות, איזו פשרה פחות רעה. יוצא, הוא יקבל ביקורת בכל מקרה. אלא צריך לומר לו: חזק ואמץ!
ש: הכוונה היא לביקורת על התנהלותו בקורונה או על העניינים המשפטיים שלו?
ת: בעיקר על התנהלותו בקורונה. אבל גם רודפים אותו בתיקים המשפטיים. הוא רחוק ממה שאחרים עשו ולא הוגש נגדם כתב אישום. צריך להבין שהכנסת זה לא בית כנסת, ומה שעושים לו, זה עוולות ורדיפות. זאת ועוד, מי שפוגע בראש הממשלה יורה לעצמו ברגל, כי הוא פוגע במדינה. משל למה הדבר דומה, לרופא מנתח. לא אומרים לו: אבל אתה חותך את אדם, אתה הורג אותו! אלא צריך לומר לו: חזק ואמץ!
ש: אי אפשר לבקר את ראש הממשלה?
ת: ביקורת - מותר, הלבנת פנים - אסור. המלבין פני חברו ברבים חייב מיתה. ביקורת זה עניין של הלכות תוכחה, וצריך לדעת מה לומר ואיך לומר. גם קצת פרופורציה! קצת פרספקטיבה! הרי ראש הממשלה עובד יומם ולילה בלי שינה מתוך דאגה לעם ישראל, לביטחוננו, לפרנסתנו ולבריאותנו. אסור להחליש אותו אלא צריך לומר לו: חזק ואמץ!
ש: האם הרב דייק בכל משפט לפני שחתם...
ת: כשאני הדל כותב אני מדייק בכל מילה. כשאחרים כותבים ומבקשים שאצרף את חתימתי, אני מסתכל ברוח הדברים ומי עוד חתם. כתוב בספר 'חובת הלבבות' שעם זהירות יתרה לא נעשה כלום. במכתב הזה ראיתי מי חתם, והסכמתי עם רוח הדברים: ראש הממשלה, חזק ואמץ!

הצטרפות לרשימת התפוצה
לקבלת העלון ועדכונים מערוץ מאיר מידי שבוע במייל הירשם כאן:

(133)