ערוץ מאיר

באהבה ובאמונה

כל הנושאים
פרשה קודמת: במדבר
פרשה נוכחית: נשא
פרשה הבאה: בהעלותך
 


ויסות רגשות ויצירת כלים

ד"ר מיכאל אבולעפיה

לפעמים המציאות נראית כמו מבול ממש, גם בחיים הפרטיים, בחיי זוג וחיי משפחה, גם בחשבון בנק וגם בביטחון העצמי, ברגשות, במחשבות, במראה החיצוני ... ואז... מה עושים...?
התורה מלמדת אותנו בכל פרשה את הדרך לרומם את חיינו עד שורש ההבנה. לדוגמה, בפרשת נוח היא טוענת: "עֲשֵׂה לְךָ תֵּבַת עצֵי גֹפֶר" כלומר תתכנס פנימה, תתבונן, משהו קורה ולכן המציאות באה לסמן לך את הדרך לחשוב, להרגיש ולפעול אחרת. תלמד להתחבר אל המילים של התפילה ואל הזמן העובר בצורה פנימית יותר עם עמדה אוהבת באמת. לדוגמה, יתכן שאשתך אינה רגישה לכך שלקחת הלוואה ועליך להחזיר את המשכנתא אך היא מאוד רגישה לפרח שתדביק על ההגה של מכוניתה עם פתק ובו מילות עידוד וחום. יתכן שהילד שלך זקוק פחות ל"כל הכבוד יישר כוח!" אך יותר למחמאה המכוונת ישירות אל עצם אישיותו: "אני כל כך מעריך את החוש האסטטי שלך, תוכל לעזור לי ליפות את משרדי...".
התיבה צריכה אפוא הארה פנימית עד שהכל מסוגל לחיות מחדש, "צֹהַר תַּעֲשֶׂה לַתֵּבָה", צוהר היא אבן יקרה ומאירה. כלומר אור מאיר משום שרואים את היוקר שמאחורי כל מציאות... והנה המציאות נרגעה, המבול פסק, ובעיקר הצלחת להכיל את המשבר, כלומר ליצור כלים לחיים חדשים...

הצטרפות לרשימת התפוצה
לקבלת העלון ועדכונים מערוץ מאיר מידי שבוע במייל הירשם כאן: